למה זה חשוב לשים קומפוסטר? 👆

משבר האקלים כבר כאן. לא מדובר בתחזיות רחוקות טווח. אפשר כבר להרגיש את מזג האוויר שמשתגע בכל מקום על פני הכוכב. אסונות אקלימיים כמו שריפות ענק ושיטפונות פוקדים את הכוכב יותר ויותר. אמא אדמה מסמנת לנו משהו..אם רק נדע להקשיב. ההתחממות הגלובלית היא עובדה קיימת והיא מעשה ידי אדם. מאז המהפכה התעשייתית האדם משתולל ופוגע בטבע ללא הכרה. רחקנו מהטבע, התנתקנו ממנו, וכך מתוך חוסר המודעות שלנו אנחנו ממש כורתים את הענף שעליו אנחנו יושבים. עצוב, מפחיד, אבל יש תקווה ויש מה לעשות. זה הזמן להתעורר ולהתחבר חזרה לטבע בכל דרך אפשרית, כי הוא טבענו האמיתי. מתוך החיבור המחודש לטבע יבואו פתרונות ותבוא פעולה נכונה למען החיים שלנו ושל הדורות הבאים. אפשר לחיות חיים בריאים, מאוזנים והרמוניים על פני הכוכב הזה.

אז מה עושים? מפסיקים לחכות שמישהו (ממשלה/עירייה) יעשה בשבילנו את העבודה. לוקחים אחריות אישית ועושים מה שאפשר קודם כל בחיים האישיים של כל אחת ואחד מאיתנו. צעד קטן לאדם..צעד גדול לאדמה 🌎
 

לשים קומפוסטר לשאריות המזון שלנו זה בהחלט צעד חשוב וראוי! כ-50% ממשקל האשפה שאנחנו מייצרים היא פסולת אורגנית (שאריות מזון). אין שום סיבה שבעולם להסיע אותה עשרות קילומטרים מביתנו במשאיות מזהמות ולקבור אותה ביחד עם פסולת אחרת וליצור רעלים וזיהום סביבתי.

 

כל שיש לעשות הוא להשליך את שאריות המזון לקומפוסטר ולתת לטבע לעשות את שלו. שימו קומפוסטר בגינה של ביתכם הפרטי/המשותף או במקום העבודה, ותראו עם הזמן איך הקסם הזה קורה - איך הטבע לוקח זבל והופך אותו לקומפוסט (זהב!) שניתן לפזר אח"כ בשימחה בגינה ובעציצים, לתת לעצים, לשיחים ולערוגות 😊🌿🌳🍄🌻

הקומפוסטר מחבר בין האדם לתהליכים הטבעיים שקורים בטבע ובכך פותח בפנינו צוהר לחיים ברי-קיימא. אי לכך הצבת קומפוסטר הינה גם צעד חינוכי לחיים של קיימות ולכן מתאימה לחינוך הילדים בבית וגם למוסדות חינוך כמו גני ילדים ובתי ספר.

composter-340-liter.jpg
לדוגמא, בתמונה קומפוסטר מעולה העשוי מחומרים ממוחזרים. ניתן להציב אותו בגינת הבית הפרטי / המשותף. לפרטים: